Eko skolas gada tēma “Transports” Ceļuprojektā
2.b un 3.b klases skolēni izzinoši pētnieciskā ekskursijā viesosjās

Eko skolas gada tēma “Transports”. Tomēr transports nevar pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, ja nav ceļa! Tādēļ radās doma izpētit, kā no idejas, ka nepieciešams ceļš, rodas ceļš!

2.b un 3.b klases skolēni š. g. 21. aprīlī devās izzinoši pētnieciskā ekskursijā uz “Ceļuprojekts” biroju Rīgā. Tur mūs sagaidīja šis firmas projektu koordinātors Māris Broks.

Visi klausījāmies Māra Broka stāstījumu – prezentāciju, kā idejas īstenojas ceļu būvē. Uzzinājām, kādi profesiju pārstāvji ir iesaistīti šajā procesā, kādas zināšanas un prasmes jāapgūst skolā, apzinājām ceļu veidus un materiālus, no kā tos būvē. Skolēni aktīvi iesaistījās sarunā un uzdeva sev interesējošus jautājumus.

Tālāk sekoja tiltu nodaļas vadītāja Mārtiņa Taureņa un būvinženiera Jāņa Blūmiņa stāstījums un demonsrējumi par tiltiem.

Pēc stāstījuma sekoja ekskursija pa biroja telpām. Visinteresantākā bērniem šķita Ģeoloģijas laboratorija, kuru izrādīja vadītāja – laborante Inta Siliņa. Šajā nodaļā veic ģeoloģisko izpēti: būvmateriālu – smilts, grants, grunts un dolomīta paraugu izpēti u.c. Skolēniem ļāva prakstiski padarboties – paskaldīt, sasmalcināt iežu paraugus, paskatīties, kā tie izskatās mikroskopā, sijāt granti dažāda lieluma un smaguma sietos.

Izzinoši pētnieciskā ekskursija projektēšanas konsultatīvajā firmā “Ceļuprojekts” noritēja augstā, profesionālā līmenī, tā bija labi noorganizēta, saplānota un pārdomāta.

/Solvita Liepiņa/

Related posts:

  1. Sākas skates „Gada labākā būve Latvijā 2014” pusfināls

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

Ogļu termināls